İncir Şöleni! @MUTFAK

Yazın Muğla'ya gitmelerimin akraba ziyareti haricindeki ikinci anlamı incir bahçeleridir. Babamla kolumuza sepetleri takıp incir avına çıkar, dalından taze taze patlayana kadar yeriz eğer yakalamışsak mevsimini... Bazen o kadar çok olur ki, nasıl değerlendireceğimizi bilemez bir kısmını ziyan olmaya terk etmek durumunda kalırız.. 

Meğer kendisiyle yapılacak bilumum tarif varmış. A, C ve B vitaminleri, sodyum, potasyum, kalsiyum, fosfor, magnezyum, demir gibi bir çok yararlı içeriğe sahip olan incir ile yapılabilecek tatlısından tuzlusuna alternatif yemekler ise şöyleymiş... 

Bu yazki Muğla ziyaretimi iple çekiyorum! =)

Buyrunuz..

Figs / Kwestias Maku
Fig Tart With Orange Blossom CustardGrilled Fig, Hazelnut and Ricotta Crostinis / Spoon Fork BaconFig Lemonade
Fig lemonade

Creamy Aubergine with Honey, Garlic, & Figs | Somewhere over the Kitchen
patlıcan, bal, sarımsakClean Eating Fig Butter #cleaneating #cleaneatingrecipes #eatclean #figbutter #butter
Fig topped
Cheese & Fig: Photo from http://suedfels.de/Thorsten_Suedfels_Portfolio_03.html #Appetizer #Fig #CheeseFig, almond and mascarpone tart. YUM!! Amazing. Figs are in season right now. Find them at your local Farmer's Market!
Burgers with Figs, Caramelized Onions, and Goat Cheese: Figs, caramelized onions, and red wine are cooked down into a flavorful, glazed topping perfect for summer and fig season.Orange Almond Semifreddo with Port Wine Poached FigsChicken Liver Pâté with Red Wine-Poached Figs and Caramelized Spicy Walnutsfig & walnut spaghetti.Not quite sure that this is... but we think it's stunning! Eggplant, fig... leeks?
Fig Season
Sarımsak, tost ekmeği, tereyağ, bal, baharat
Garlic rubbed Bread with Ricotta Cheese and fried Figs.Grilled Figs with Vanilla Ice Cream & Strawberry SauceGrilled Fig, Hazelnut and Ricotta Crostinis / Spoon Fork Baconrecipe: hazelnut & saffron yogurt cake with honey-drizzled figs

*Fotoğraflar alıntıdır. 

2 yorum: Leave Your Comments

 1. İncir dediğin sek yenir ya, gerisi hikaye. Ama görsellerden canım çekti =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fena değil gibi duruyorlar.. =)

   Sil

More

Bu Blogda Ara

Translate

Archive

Recent Posts

Popular Posts

Top 10 Articles

Featured Posts

Most Trending

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı