Empire State @USA

Gossip Girl izleyenler bilir. En çok Chuck'la Blair çıkarmıştır buranın tadını muhtemelen. Bazen aşklarını güçlendirdiler, bazen yollarını ayırma kararı verdiler en üst noktasında Empire State'in. Ama n'olursa olsun biz hep mest olarak izledik o sahneleri, çünkü ayrı bir havası vardı burasının. Onların çok sevdiği yer olan Empire State, gerçekten de çok romantik gelir bize her seferinde, o şehir manzarasının fon olduğu terası gördüğümüzde.

2 gün bile sürmeyen New York gezimizde bu romantik noktaya çıkacak vakit bulamamıştık biz. Zaten ben de çok can atmamıştım üst kata çıkmaya niyeyse... Onlar kadar anlam yükleyebilir miydik buraya orası meçhul diye düşünüp, o kareyi onların gözünden hatırlamak daha cazip göründü gözüme belki de...

Yine de bi' Empire State'i görmeden gitmek olmazdı diyerek kapısına ayağımızı sürdük, etrafından bir tur döndük binanın. Keza 102 katlı bu binayı görmemek de çok mümkün değil hani, şehrin önemli silüet yapılarından biri olarak. Sevgili Google'ın söylediği üzere, binanın 80 mil mesafesinde bulunan beş eyalet -New York, New Jersey, Pensilvanya, Connecticut ve Massachusetts- bu noktadan görülebilmekte ve 1960'ta tepesine yerleştirilen fener ile bina 160 km uzaklıktan seçilebilmekte imiş.

Küçük not: Empire State Building, World Trade Center yıkıldıktan sonra New York'un en uzun binası konumuna tekrar gelmiş ve ABD'nin en yüksek ikinci binası, dünyada ise yükselen tek başına en yüksek üçüncü binası imiş. Bu sebeple, kışın alt katlara yağmur yağarken, üst katlarda kar yağışına şahit olunmuş...


*Fotoğraflar: Gökçen Gökyer

Bu da çıkmış olsaydım görecek olduğum muhtemel şehir manzarası imiş. Thanks to Google, again!

Empire State Binası 86. kattaki gözlem yerinden New York'un panaromik görünümü, 2005 ilkbaharı

2 yorum: Leave Your Comments

 1. Fotograflarin cok guzel olmus :) NYC yi ne kadar ozledigimi farkettim!

  Ben yukariya cikmak icin neredeyse 2 saat beklemistim, inanilmaz bir kuyruk vardi, o gunler aklima geldi bi an. Belki kendi blogumda da yayinlarim fotograflarimi bir gun.

  sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Jesmi, teşekkür ederim...
   Biz de çok uzun kuyruk olduğunu tahmin ederek hiç riske edememiştik zamanımızı. Tekrar gidecek sebep bırakmak lazım hem, değil mi? =)

   Sil

More

Bu Blogda Ara

Translate

Archive

Recent Posts

Popular Posts

Top 10 Articles

Featured Posts

Most Trending

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı