Batum'da Bumerang Deneyim Günleri! @HürriyetBumerang
Öncelikle konuyu özet geçmek istiyorum.=)

Üyesi olduğum Hürriyet Bumerang'ın "Bumerang Deneyim Günleri" kapsamında düzenledikleri yarışma ile 'En güzel gezi yazısı"nı gönderen 5 blog yazarı,  29 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan Batum gezisine katılma hakkı kazanacaktı.

Ben de bu kapsamda "Romance of Rome @AVRUPA GÜNCESİ" başlıklı yazımla bu eşsiz deneyimde yer alma fırsatını yakaladım!

Bu bağlamda hem farklı "blogger"ların dünyasını keşfettim, hem hürriyet ailesinin içinde yer aldım, hem Gürcistan'dan yepyeni dostlar edindim, hem de o çok görmeyi istediğim "Batum"a gidebildim.

İşin bir diğer keyifli yanı da, her blog yazarının konuları farklı açılardan ele alması... Ağırlıklı olarak, Oburcan; gastronomi (http://www.oburcan.com/), Ahmet; sosyal medya (http://rahatyazar.blogspot.com/), bilinmeyen rota; gezi (http://bilinmeyenrota.blogspot.com) ve Ali; halkla ilişkiler (http://www.alyldrm.com/) üzerine yazmakta. Benden ise daha çok şehir yapısı ve mimari üzerine yazmam beklenmekte. =)

Hepimizin birbirleri ve bumerang ekibi ile frekansı tutunca da gezimizin tadını çıkarmak kaçınılmaz oldu! Batum'daki programımızın harika bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan Nino, İlker ve Tamar ise şehri iki kat sevmemizi sağladı diyebilirim.

Gezi o kadar yoğun geçti ki, arada hiç boş vakit kalmadı. Uyuyacak zamanı bile zor bulduk diyebilirim. Bütün gün minibüsümüzle Nino öncülüğünde gezip, akşamları "Tamada"mız İlker eşliğinde leziz ve saatler süren yemekler yedik - Tamada'nın ne olduğuna daha sonra değineceğim=) -, geceleri de hep bitmek bilmez programlarla noktaladık. Hatta, "gecelere hep üç nokta koyduk" demem daha doğru olabilir, zira çoğu gitmeyi kafamıza koyduğumuz yere yorgunluğumuza yenik düşerek gidemedik geceler akıp geçtikçe su gibi...=)


Batum'da bizi karşılayan ekip, bizi sürekli memnun tutmaya çabalayan ve bunu fazlasıyla başaran sımsıcak insanlardı. Zaten Gürcistan insanlarının geneli sıcak, samimi ve güler yüzlü... Sizi daha hava alanında ellerinde baklava tutan yerel kıyafet giymiş iki küçük arkadaşla karşılıyorlar, siz düşünün gerisini... =) İşte böyle bir ekip sayesinde ne müzesi kaldı görmediğimiz, ne mimari yapıları; ne de tatmadığımız lezzetleri... 

Aslında yazılabilecek bir sürü farklı konusu var Batum'un, ama genel olarak şöyle özetleyebilirim sanırım:
Batum, tam anlamıyla bir "hacı yatmaz" olmuş yıllar boyunca. Geçirdiği darbelere, yıkımlara, sıkıntılara karşı hep bir tutunacak dal bulmuş kendine toparlanmak adına hemen ertesinde. Günümüzde de hala tarihin farklı izlerini taşıyan kent dokusu, inşa edilmekte olan yeni binaları ve gelişmekte olan projeleri ile sevdirmeyi başarmış kendisini her seferinde kendi halkına, komşularına ve diğer dünya ülkelerine... Yönetimin halkıyla arası da gayet iyi. Acara  Özerk Cumhuriyet Hükümet Başkanı Levan Varshalomidze ile gecenin bir saati oturup çaça içerek sohbet bile ettik, orda olduğumuzu öğrenip bizi davet edince...


Aslında yazılacak daha bir sürü konu var. Sadece, öncelikli olarak genel düşüncelerimi paylaşmak istedim.  Gerisi de yakında gelir nasılsa...=)

Herşey müthişti kısacası. Bu fırsatı yaratan, içinde yer almamızı sağlayan, programı kusursuz hazırlayan başta Hilal ve Pınar olmak üzere tüm Hürriyet Bumerang ekibine, daha sonra bizi Batum'da sımsıcak ağırlayan Nino ve İlker'e ve eğlenmemde büyük payı olan diğer blog yazarı arkadaşlarıma teşekkürler...


5 yorum: Leave Your Comments

 1. bekliyoruz gerisini Gökçencim :)

  YanıtlaSil
 2. Gelecek gelecek, takipte kalınnn =))

  YanıtlaSil
 3. Yazacak ne çok şey var hakkaten ben de ilk önce genel olarak yazdım. Şimdi sıra diğer izlenimlerde:)

  YanıtlaSil
 4. Evet değil mi =)Nerden başlasakk.. =)

  YanıtlaSil
 5. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil

More

Bu Blogda Ara

Translate

Archive

Recent Posts

Popular Posts

Top 10 Articles

Featured Posts

Most Trending

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı